Akcesoria technologiczne

Taśmy uszczelniające PVC

Do uszczelniania dylatacji ruchowych oraz przerw skurczowych w płytach i ścianach fundamentowych używane są odpowiednie dla danego rodzaju konstrukcji taśmy uszczelniające, PVC z profilem kompensacyjnym lub bez, a także taśmy do zabezpieczenia dylatacji płyt stropowych.


Profile uszczelniające PVC

Profile uszczelniające umożliwiają uszczelnienie przerw skurczowych w płycie fundamentowej. Zbrojenie przebiegające przy profilach nie powinno przekraczać 2,0 cm2 na metr, chyba że co innego wynika z obliczeń statycznych.


Profile szczelinowe do przerw roboczych


Profil ten jest wstawiany w podwyższenie o wysokości ok. 10 cm, które jest wylane wraz z płytą. Profile szczelinowe są pasami blachy stalowej o wymiarach 2000 x 167 x 1,5 mm. Ochrona antykorozyjna jest zapewniona poprzez funkcjonowanie profili w bezpiecznym dla stali środowisku alkalicznym.


Profile trapezowe

Pełnią dwie funkcje:

  • wymuszenie powstania przerwy skurczowej w płycie fundamentowej lub stropowej
  • utworzenie okutego zamka (ze względu na ich kształt)

Przebicia i przejścia szczelne

Z wielu znanych na rynku sposobów uszczelnienia przejść rur przez ściany lub płyty najpewniejszym jest kołnierz uszczelniający zabetonowany razem z odcinkiem rury. Za zależności od potrzeb istnieje możliwość indywidualnego dobrania rodzaju uszczelnienia przejść dla mediów dla każdego projektu